Tagasiside
Leidsid vea? Midagi võiks muuta?
Ole hea ja kirjuta lühidalt, et saaksime sinu elamust parandada. Saada

Artiklid


Tegija: Kaarel Koržets, Menüü.ee köögipealik

Rubriigis "Tegija" tutvustame persoone, kes meile toidumaailmas huvi pakuvad. Olgu nendeks siis profi- või kodukokad, toidublogijad või lihtsalt põnevad inimesed. Algust teeme meie oma tiimiliikme, Kaarel Korzetsiga, kes seisab Menüü.ee roogade valiku taga.

Tere Kaarel, milline on Sinu roll Menüü.ee-s?

Minu tegevuseks Menüü.ee-s on uute retseptide katsetamine, nende pildistamine ning avalikuse ette toomine. Lisaks kirjutan vahetevahel mõne artikli ning modereerin ka kasutajate poolt sisestatud retsepte. Roll on vastutusrikas, kuid samas meeldiv ning põnev.

Millega Sa lisaks Menüüle veel tegeled?

Lisaks Menüü.ee sisujuhtimisele olen tegev Korzetsi Õpiköögis (www.opikook.ee), mille näol on tegemist kalaroogade valmistamise õpitubadega. Lähemalt tähendab see seda, et valmistame koos õpiköögis osalejatega 7-8 erinevat rooga, mis hiljem ka meie kõigi kõhtu oma tee leiab. Kogu meie kokkamine toimub alati mõnusalt pingevabas õhkkonnas, kus lisaks roogade valmistamisele saavad inimesed lisateadmisi ka kokanduses kasutusel olevatest nippidest, võtetest.

Lõpusirgele olen jõudnud ka oma esimese raamatuga „76 Korzetsi kalarooga“, mis peaks juulikuus kingitusena kaasa minema kõigile „Kodu&Aed“ tellijatele. Lisakse selle raamatule planeerime koos Vladislaviga välja anda „Suure Korzetsite kalaraamatu“, mis peaks oma mahult ning sisult tulema tõenäoliselt suurim eestikeelne kalaraamat. Tegemist ning mõtteid on veel, kuid enama avaldamise jaoks pole aeg veel küps!

Kuidas Sa söögitegemise juurde jõudsid?

Pigem võib öelda, et söögitegemine jõudis ise minu juurde. Või, siis, et mul poleks õnnestunud ka hea tahtmise juures teda (söögitegemist) vältida. Nimelt tunnevad nii minu isa Vladislav kui ka minu abikaasa Merle end köögis vägagi koduselt ning nemad mind selle söögitegemise pisikuga nakatasidki. Võib öelda, et lausa nii hullusti, et lisaks neilt saadud teadmistele käisin veel päris mitmel kokanduskursusel ning nüüdseks õpetan juba ise, kuidas süüa valmistada.

Mis Sind hetkel toidumaailmas enim intrigeerib ja huvitab?

Mulle on alati pakkunud huvi uute maitsete katsetamine. Isegi kui ma oma katsetustega vahetevahel alt lähen ning roog ei ole päris see, mida ootasin, saan ikkagi kätte selle teatud rahulduse, mis tekib erineva toorainega „mängimisest“. Nii, et ma arvan, et see ongi minu jaoks kõige intrigeerivam – saada teada, mis juhtub siis kui ma segan ühte maitset teisega.

Kokkad Õpiköökides ja oma koduski tihedalt. Ehk on tulnud ette mõni humoorikas või meeldejääv köögiseik või -juhtum, mida tahaksid jagada?

Naljakaid hetki, mis tol hetkel nii naljakad ehk ei tundunudki, on olnud mitmeid. Alates klassikalistest soola ning suhkru segiajamistest kuni Õpiköögiga valel ajal, vales kohas olemistega lõpetades. Üks ehk mitte niivõrd naljakas kuivõrd pisut teistmoodi juhtum leidis aset 2-3 aastat tagasi kui pidime Õpiköögiga nii-öelda üllatusesinejatena ühe firma suvepäevadel üles astuma. Planeeritud oli nii kalapüük kui ka koos kokkamine. Kuna kala võtab eriti hästi varahommikutel pidime kohale saabuma suvepäevade teise päeva hakul. Kella 5-6 paigus kohale jõudes valitses puhkemajas suur vaikus. Suvepäevade korraldaja oli jätnud arvestamata sellega, et eelmisel õhtul lasti rihm ikka suhteliselt lõdvaks ning pidu oli alles hiljuti lõppenud.

Niisiis ei saanud keegi õieti jalgu alla. Kõige naelaks kujunes veel see, et kui lõpuks ikka inimestele eluvaim sisse tuli, siis ei olnud neil suuremat söögi- ega söögitegemise isu. Õpikööki kui sellist me läbi ei viinudki, püüdsime aga kala, ajasime juttu ning tundsime ennast mõnusasti.

Märksõnad: kaarel korzets menüü.ee õpiköök tegija