Tagasiside
Leidsid vea? Midagi võiks muuta?
Ole hea ja kirjuta lühidalt, et saaksime sinu elamust parandada. Saada

Artiklid


Iseloomuga maitsed MySpice.ee'st

MySpice.ee pakub laia valiku kõikvõimaliku teravusastmega tšillikastmeid, -maiustusi ja -krõpse.

Tšilli on enamasti teatud kui punane kaunjas vili, mis võib süües tekitada suus põletava valutunde ning panna silmad vett jooksma. Miks peaks võimalike ebamugavate tagajärgede juures seda tulekarva vilja oma toidulaual üldse kasutama? MySpice.ee annab tšillikastmete tarbimiseks kolm kaalukat põhjust: tšillis on iseloomu, tšilli on tervislik ning tšillit jätkub kauaks.

Tšilli on tulvil iseloomu

Teravus on märksõna, mida ei saa tšillist rääkides mainimata jätta. Kõigest paar tilka tšillikastet annab toidule uue maitsevarjundi ja tagab näpistavalt tulise maitseelamuse. See tähendab, et erinevalt ketšupist ja majoneesi põhjal valmistatud kastmetest ei ole tšilli omapära esile tõstmiseks tarvidust toitu kastmega üle kuhjata. Mõõdukalt tšillikastet on iseloomuga maitse saavutamiseks piisav.

Lisaks on tšilli iseloom mitmekülgne. Tšilli on üldnimetaja, mis koondab enda alla hulgaliselt põnevaid ja avastamist väärt tšillisorte. Seetõttu leiab igaüks endale meelepärase särtsakusega pipra. Ainuüksi Mehhikos kasvatatakse üle 140 tšillisordi. Kui näiteks naga jolokia* tšillipipar on sobilik teravaimaid elamusi jahtivatele kasutajatele, siis tšilli teravusskaala alumises otsas paiknev jalapeno** ja sellest mõnevõrra teravam serrano*** sobivad imehästi tšillimaailmaga tutvust tegevatele huvilistele.

Tšillile iseloomulikku teravust ei maksa kindlasti karta. Terav ei ole alati ebamugav ning võib endast kujutada ootamatult kiiduväärt abilist uute maitseelamusteni jõudmisel. Tšillikastmetega ümberkäimisel tuleb lihtsalt meeles pidada mõõduka annustamise põhimõtet ning maitsed saavad kirkad. Kui toitu maitsestada sobiva tšillikogusega, avab vili enda parimad iseloomujooned.

Tšilli on tervislik
Tšilli söömine on saadava elamuse kõrval ka tervisele kasulik. Üks punane tšillipipar rahuldab täiskasvanu päevase A-vitamiini vajaduse. Üks roheline tšillipipar sisaldab rohkem C-vitamiini kui 6 apelsini (allikas: Tšilliinstituut, New Mexico Osariigi Ülikool). Seega ei seondu tulitav teravus kuidagi ebatervislikuga, hoopis vastupidi. Teisisõnu ei ole tšilli pelgalt põnev avastus, vaid samuti tervislik maitseaine sinu toidulaual. Kusjuures tšillipipar teeb boonusena sööja meele rõõmsaks. Tšillile omase teravuse loov keemiline ühend kapsaitsiin vallandab inimese kehas endorfiinid, tänu millele on tšillisööjad heatujulised!

Tšillit jätkub kauaks
Tšillikastmed on tavapäraselt saadaval võrdlemisi väikestes pakendites. Tagasihoidlik pakendi suurus tekitab põhjendatud küsimuse, kas sama või isegi veel väiksema rahasumma eest ei saaks mis tahes muud toidukastet oluliselt rohkem? Tegelikkuses on silmaga hinnatav tšillikastme kogus petlik ja seda jätkub kauemaks, kui oodata julgeks.

Pakend võib näida küll koguseliselt väikesevõitu, kuid märksa olulisem on pakendi sisu. Efekt, mida ketšupi- ja majoneesilaadsete kastmetega saavutad tavapäraselt suurte annuste lisamisel, on tšilli puhul tagatud juba mõne tilgaga ja küllastumust ei teki. Tšillikastme kasutusala on lihtsalt sedavõrd lai (burgerid, grilltoidud, dipid, marinaadid, supid, võileivad jpm), et ideid sellega eksperimenteerimiseks leidub alati. Ajaks, mil kaste on otsas mõistad, et tšilli oli teravnutikas valik.

Parim ja mugavaim koht tšillikastmete soetamiseks: www.myspice.ee. Alates 25 € väärtuses tellimused toimetatakse kätte tasuta. 

Myspice.ee-l on Menüü.ee sõpradele ka tore pakkumine: kõigi vahel, kes tellivad 29.04-12.05.2013 www.myspice.ee e-poest vähemalt 15€ eest tooteid, loositakse välja Myspice.ee kinkekorv väärtusega 25€! Teravaid maitseelamusi!

 

Naga jolokia on maailmas teravuselt 4. kohal olev tšillipiprasort. Levinud suurelt osalt Aasias.
** Jalapeno on eeldatavasti maailma tuntuim tšillipiprasort. Pärit Lõuna-Ameerikast. Suitsutatud kujul kannab jalapeno nimetust chipotle.
*** Serrano on kuni 5x teravam kui jalapeno, kuid teravaimate tšillide kõrval siiski suhteliselt mahe piprasort. Serrano värvus varieerub kollasest ja punasest oranži ning pruunini. 

 

Märksõnad: chipotle jalopeno myspice.ee naga jolokia serrano tšilli tšillikaste